طرح ها

یار دوردانه های ایران در مناطق محروم با پویش مردمی مداد جادو از خیریه جامعه یاوری فرهنگی باشید. #مدادجادو

روزی که هیچ فارغ‌التحصیلی خانه‌نشین و بیکار نباشد، روز پایان فقر، وابستگی و آسیب‌های اجتماعی است. برای آنکه به آن روز برسیم، باید از همین حالا و از دوران مدرسه شروع کنیم.
جامعه یاوری طرحی به نام «تولید حین آموزش» را اجرا می‌کند که نتیجه آن مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و کمک به اقتصاد خانواده‌های آنها است. در این طرح که از سال 1393 اجرا می‌شود، جامعه یاوری کارگاه‌های تولیدی را در نزدیکی هنرستان‌های مناطق محروم برای هنرجویان رشته طراحی و دوخت تجهیز می‌کند و چرخ خیاطی و پارچه را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا لباس‌های فرم مدارس، مانتو، پیراهن‌های پسرانه، کیسه‌های خرید و... را با کیفیت بالا تهیه کنند. سپس ضمن پرداخت دستمزد به هنرجویان، این لباس‌ها میان نیازمندان همان استان توزیع می‌شوند.

704A8507

به این ترتیب این دانش‌آموزان هم کارهای عملی رشته خود را به خوبی یاد می‌گیرند، هم در طول تحصیل کسب درآمد می‌کنند و هم نیازمندان استان آنها، از تولیدات داخلی استان بهره‌مند می شوند. از این مهم‌تر، دانش‌آموزان مهارت‌های ورود به بازار کار را می‌آموزند و می‌توانند پس از پایان تحصیل کسب و کار شخصی‌شان را راه بیندازند.
تا امروز 11کارگاه فنی در هنرستان‌های طراحی دوخت استان خراسان جنوبی تجهیز شده و تا شهریور 1395 دانش‌آموزان فعال در این کارگاه‌ها بیش از 21هزار دست لباس با کیفیت بالا تولید کرده‌اند که در آستانه مهرماه و در آستانه نوروز هر سال میان نیازمندان استان خراسان جنوبی توزیع شده‌اند.

photo 2016 09 03 15 20 01

جامعه یاوری فرهنگی در قالب طرح «تولید حین آموزش» یک کارگاه خیاطی دیگر را هم در نهبندان استان خراسان جنوبی تجهیز و امکان فعالیت تولیدی را برای 14نفر از زنان سرپرست خانواره این شهر فراهم کرده است. این کارگاه از بهمن ماه 1393 تاکنون 3050 دست لباس تولید کرده است.
حمایت شما از این طرح هم به ادامه چرخه تولید در هنرستان‌های مناطق محروم کمک می‌کند و هم لباس مدرسه یک دانش‌آموز نیازمند را تامین خواهد کرد.

 

 

هم اکنون پرداخت کنید